Stowarzyszenie Pralników Polskich
Pn - Pt: 7:00 - 16:00
Stowarzyszenie Pralników Polskich
Pn - Pt: 7:00 - 16:00
04 cze
Posted by:  Wanda Bukowska

II MIĘDZYNARODOWE FORUM BRANŻY PRALNICZEJ I WŁÓKIENNICZEJ „PRAL-TECH”. XX KONFERENCJA SPP – KIELCE

 

Po raz drugi na terenie obiektów „Targi Kielce S. A.” odbyło się w dniach 2-4 czerwca II Międzynarodowe Forum Branży Pralniczej i Włókienniczej „PRAL-TECH”.

W tym roku do organizatorów poprzedniej edycji – Stowarzyszenia Pralników Polskich i Stowarzyszenia Włókienników Polskich dołączyły Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa, Fundacja Instytut Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych Narodowego Instytutu Leków.

Forum, tak jak w roku ubiegłym, połączone było z prezentacją wyrobów Firm.  Z powodu dużego zainteresowania Forum tereny wystawowe, przygotowane przez organizatorów, z trudem pomieściły wszystkich zainteresowanych wystawców.

Forum podzielone zostało na kielce2 kielce3 kielce4 bloki:

  1. Blok pralniczy, w którym przestawione były tematy dotyczące:- nowatorskich metod prania dywanów i wykładzin hotelowych a także wyrobów delikatnych z jedwabiu i wełny,- optymalnych wyrobów tekstylnych i ich parametrów dla hoteli,2. Wspólną sesję szkoleniową dla Pralników, Włókienników oraz Przedstawicieli służby zdrowia, w której poruszone były tematy:-  obieg bielizny od łóżka pacjenta do jej powrotu od wykonawcy usługi prania, omówiono będą  zapisy w SIWZ dotyczące świadczenia usług prania zgodne z tekstem ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
  2.  Firmy Wspierające, działające w Stowarzyszeniu Pralników Polskich, miały możliwość zaprezentować swoje najnowsze produkty i technologie na szerszym forum, w wystąpieniach swoich Przedstawicieli.
  3. Zaprezentowane zostały technologie prania bielizny szpitalnej, które minimalizują ryzyko zakażeń oraz innowacyjne metody sprzątania sal szpitalnych przy użyciu mopów jednego kontaktu, ryzyka zakażeń pacjenta i personelu przy kontakcie z bielizną szpitalną, innowacyjnych rozwiązaniach w technikach pralniczych, rentalu wyrobów dla szpitali oraz hoteli, odnowy wód popralnianych – możliwości i perspektywy na podstawie pralni „MEDIJ”,

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Archive

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031