Stowarzyszenie Pralników Polskich
Pn - Pt: 7:00 - 16:00
Stowarzyszenie Pralników Polskich
Pn - Pt: 7:00 - 16:00
29 sty
Posted by:  Wanda Bukowska

SZCZEPIENIA PRALNIKÓW COVID-19

ZESPOŁOWI DS COVID-19 PRZY INISTRZE ZDROWIA ZADANO NASTĘPUJĄCE PYTANIE:

Czy personel pralni wykonującej usługi dla szpitali może być szczepiony w ramach grupy „zero”?

ODPOWIEDŹ:

Szanowni Państwo,

chcielibyśmy sprostować przekazane przez nas informacje.

Informujemy, że na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 r. Rozdziału 3a § 28a. 1. 1b

tj.: Podmioty przeprowadzające szczepienia ochronne przeciwko COVID-19 mają obowiązek stosowania tych szczepień w następującej kolejności:

1) osoby zatrudnione w podmiocie leczniczym:

b) których praca pozostaje bezpośrednio związana z udzielaniem świadczeń opieki zdrowotnej w tym podmiocie, – w ramach etapu „O”

Przepraszamy za wprowadzenie Państwa w błąd i potwierdzamy, że pracownicy pralni obsługujących szpitalach mogą być zaszczepieni w etapie zero.

Z wyrazami szacunku

Zespół ds. szczepień przeciw COVID-19 Ministerstwa Zdrowia

Tel.: (22) 634 90 00

fax: (22) 634 90 00

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Archive

sierpień 2022
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031