Stowarzyszenie Pralników Polskich
Pn - Pt: 7:00 - 16:00
Stowarzyszenie Pralników Polskich
Pn - Pt: 7:00 - 16:00
28 gru
Posted by:  Wanda Bukowska

SZCZEPIENIA PRZECIW COVID-19 DLA PRACOWNIKÓW PRALNI

dotyczy: objęcia szczepieniem przeciw COVID-19 pracowników pralni

W związku z ogłoszeniem programu Narodowego Programu Szczepień  przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i określeniu w nim kolejnych etapów jak niżej:

Etap “0”

W ramach “Etapu 0” zaszczepieni będą pracownicy sektora ochrony zdrowia – personel medyczny, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Etap “1”

W “Etapie 1” szczepieni będą pensjonariusze i pracownicy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu. W tym etapie będą także szczepione osoby powyżej 60 lat (począwszy od najstarszych), a także służby mundurowe, w tym wojska obrony terytorialnej.

Etap “2”

Z kolei w “Etapie 2” szczepienie otrzymają “kluczowe grupy zawodowe” (pracowników sektora edukacji, infrastruktury krytycznej, transportu publicznego i urzędników bezpośrednio zaangażowanych w zwalczanie epidemii, np. pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznych).

W drugim etapie będą także szczepione osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi, zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość), niezależnie od grupy wiekowej.

Etap “3”

W “Etapie 3” szczepieni będą przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

zwracamy się w związku z powyższym o umieszczenie pracowników i osoby zarządzające pralniami w grupie etapu „0” lub „1”, umożliwiając im szczepienie w pierwszej kolejności.

Jest dla nas jako Stowarzyszenia Pralników Polskich oczywiste, że pracownicy zakładów pralniczych znajdują się w trakcie trwania pandemii na „pierwszej linii frontu”. To od prawidłowo przeprowadzonego procesu prania zależy bezpieczeństwo mikrobiologiczne obywateli.

Ale to bezpieczeństwo musi być także zagwarantowane przez państwo osobom pracującym na jego rzecz.

Najnowsze komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Archive

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031